2013-2014 Season Roster

# Year Name Major Hometown
00 FR Kevin Mellendorf Electrical Engineering Cary, NC
1 SO Jonah Heemstra - C Mechanical Engineering Zeeland, MI
2 FR Landon Cathers Mechanical Engineering Rochester, MI
5 FR Gabe Anzivino Mechanical engineering Grand Rapids, MI
7 FR Garrett Thomas Industrial Engineering Howell, MI
8 SO Matt Rodefeld Mechanical Engineering Highlands Ranch, CO
9 FR Brandon Aho Engineering Physics West Olive, MI
10 FR Rob Connolly Mechanical Engineering West Branch MI
11 JR Michael Gerrelts Mechanical Engineering Waterloo, IA
13 FR Brandon Liphardt Applied Biology Allen Park, MI
15 JR Joel Bloch Mechanical Engineering Battle Creek, MI
17 FR Nick Schultz Mechanical Engineering Keego Harbor, MI
20 SO Justin Gauss Industrial Engineering Linden, MI
23 SR Ben VanZoest - C Electrical Engineering Novi, MI
25 SO Ryan Denison Mechanical Engineer Dearborn, MI
28 FR Seth Hillaker Biochemistry Byron, MI
31 FR Jeff Mahieu Electrical Engineer Fraser, MI
33 FR Austin Reihmer Engineering Physics Silver Spring, MD
42 SO Andrew Moehring Mechanical Engineering Dayton, OH
72 FR Spencer Banks Mechanical Engineering Grand Rapids, MI
95 FR Eric Kasper Chemical Engineering Ortonville, MI
99 FR Brian Schmidt Mechanical Engineering Troy, MI

 

2012-2013 Season Roster


USA Ultimate Great Lakes College Regionals - 8th Place
*Pictured

# Year Name Major Hometown
01 FR Jonah Heemstra* Mechanical Engineering Zeeland, MI
03 SR Ken Kaminski* - C Mechanical Engineering Rochester Hills, MI
05 FR Ryan Denison* Mechanical Engineering Dearborn, MI
07 SO Chad Barnes Mechanical Engineering Marysville, MI
08 SR Alexander Balogh Mechanical Engineering Akron, OH
09 SO Kevin Loughlin* Mechanical Engineering Ortonville, MI
10 SO Jonathan Dickson* Mechanical Engineering Colorado Springs, CO
11 SO Michael Gerrelts* - LC Mechanical Engineering Waterloo, IA
12 FR Nick Marsh Computer & Electrical Eng. Allen Park, MI
13 SO Eric Grann Engineering Physics Palm Harbor, FL
15 SO Joel Bloch* Mechanical Engineering Battle Creek, MI
16 FR Kegan Lemiesz Electrical Engineering Bay City, MI
19 SO Erich Sawaya* Business Administration Novi, MI
20 FR Justin Gauss* Industrial Engineering Linden, MI
21 SO Dylan Page Computer Science Flint, MI
22 SO Richard Peterson Computer Engineering Ann Arbor, MI
23 JR Ben VanZoest* Electrical Engineering Royal Oak, MI
26 SR Zach Johnson* - C Applied Mathematics Flint, MI
27 SO Molly Oxner* Mechanical Engineering Hartland, MI
28 SR Nathan Shaeff* Mechanical Engineering Royal Oak, MI
33 SO Jacob Seckman Electrical Engineering Ravenna, OH
44 FR Austin Burke Computer & Electrical Eng. Allen Park, MI
63 SO Jesse Eisenmann* Mechanical Engineering East Liverpool, OH
73 SR Daniel Lynch* Mechanical Engineering Leslie, MI